Mohlo by vás zajímatNezařazenéZdravá duše

Bachovy esence

Autorem  esencí  je angl. lékař, bakteriolog a homeopat dr. Edward Bach.

Jako lékař svou práci zaměřil na zkoumání souvislostí mezi nemocí člověka a jeho duše. Byl první, kdo zjistil, že v rostlinách se skrývají vibrace, které odpovídají vibracím pocitů a emocí rozechvívajících naše tělo. Bachovy esence na nás působí v emocionální rovině. Působí na naše strachy a obavy a vracejí nás do harmonie a stavu vyrovnanosti.

Díky své úžasné vnímavosti a duchovní zralosti se dr. Bach jedinečným způsobem přiblížil říši rostlin, aby z ní vybral pro trpící lidi to, co jim může pomoci k uzdravení.

Popsal 38 květů s přesným udáním účinků, čímž se jeho originální systém stal přístupným pro samoléčbu. Protože esence slouží k léčbě obecných lidských charakterových slabostí, a ne duševních nemocí, k tomu, abychom mohli s Bachovými květy úspěšně pracovat, nepotřebujeme lékařské ani dokonalé psychologické vzdělání. Důležitá je vyspělost vlastní mysli a schopnost onu vnitřní slabost rozpoznat a pochopit – citováno z knihy – Bachovy esence od A do Z – autorka Katarina Michel.

Bachovy esence jsou rozděleny do 7 podskupin:

1. Strach

2    Topol osika

Pro lidi, kteří mají neustálé obavy a trpí nedefinovatelným podvědomým strachem.

6    Slíva třešňová

Esence vhodná pro osoby propadající svým emocím a citům, těm, kteří ztrácejí půdu pod nohama a neumějí své emoce ovládat.

20    Kejklířka skvrnitá

Pro ty, kdo trpí strachem. Za každým strachem je neznalost. Život sám je důkazem, že strach máme pokaždé z neznámých věcí.

Popis všech esencí (Tento obsah je dostupný pouze členům klubu. O členství můžete požádat zde.. Členství.)